HOMMIK ON ÕHTUST TARGEM

Esmaspäeval  oli nutt kurgus, aga tegelikult oleks pidanud meeles pidama vana-head ütlust, et hommik on õhtust targem. Kui esmaspäeval oli trassiga kööga, sest investorfirma ei lubanud oma maa pealt seda läbi tuua. Teisipäeval saime aga juba uue vastuse, et no okei, lubame tõmmata küll, aga notariaalsed lepingud ja juristitasud tuleb kinni maksta. Jess! Seda soovi ei saa isegi ette heita, sest ilmselgelt ei hakka inimesed Londonist kohale sõitma, et notarisse minna. See aga tähendab, et trass on tagasi laual. Mure sellepärast, et kaevu ei tule vett või et vesi saab otsa, pole enam kõige suurem mure. Aga otseloomulikult ilmnesid uued probleemid. 

Et trass tuleb Maanteeameti tee alt läbi tuua, tähendab see seda, et jätkuvalt on vaja projekti. Olgu, arusaadav, Maanteeametil on oma nõuded ja neist ei saa mööda vaadata. Hakkasime siis projekteerijat otsima. Nende esimene küsimus trassi projekti jutu peale on, kas Maanteeametiga on ka asjaajamist ja peale jaatavat vastust ütles üks inimene konkreetselt, et võime nüüd kõne kohe ära lõpetada. Nende sõnul on Maanteeametiga võimatu midagi kooskõlastada. 

Praegusel hetkel on hajaastuse programmi jaoks kanalisatsiooni dokumendid koos - kaks nõutud hinnapakkumist  ja eelarve. Veetrassi jaoks ei saa aga dokumentegi kokku, sest lihtsalt ei saa kahte hinnapakkumist, sest firmad pole nõus neid tegema. 

Trass võib tunduda küll kallim variant, aga vahepeal küsisime ka kaevu hinnapakkumisi ja üks tüüp käis isegi krundil kohal. Hinnapakkumiseks tegi 6000€. Trassi ehitus jääb umbes samasse hinnaklassi. 

Samal ajal ootan kohalikust omavalitsusest juba alates 7. veebruarist projekteerimistingimusi. Üle kuu aja on möödas, aga tingimusi veel saanud pole ja majaehitusega pole mitte kuhugi poole liikuma saanud. Muidugi mõistlik olekski kõigepealt trass ja kanalisatsioon valmis teha, siis saab seda kõike projekteerimises arvesse võtta, aga hetkel ei saa isegi erinevatelt firmadelt majade kohta hinnapakkumisi küsida, sest kõik tahavad esimesena projekteerimistingimusi. 


veidi kevadisem pilt, sest on tekkinud lootus, et äkki lõpuks ometi see kevad tõesti ka saabub

Kommentaarid