KUIDAS MA KASVUHOONES MAGAMA JÄIN

Kevad on ilus ning see kevad on pakkunud piisavalt päikeselisi ilmasid, et ikka korralikult tööd ka teha. Jänkupühad jäid seekord tähistamata ja munade värvimiseni ei jõudnudki, see-eest oli mu nägu küll korralikult pori ja tolmuga ära võõbatud, nii et võib-olla see luges. Suure projektina sai likvideeritud ümberläinud telliskivihunnik, mis kuuri servas silma riivas. Kivid said euroaluste peale hunnikusse laotud ja veel ära ka sorteeritud - valged tellised, punased tellised ja katkised tellised.
Isa üritas samal ajal kasvuhoonet remontida, lumi oli mõned klaashoone klaasid ära lõhkunud. Nende asendamine tervete klaasidega näis keeruline, seega nüüd on meil kilekatusega klaaskasvuhoone.
Veel sai käru peale visatud paar nädalat varem võsa alt välja tassitud praht, aga jäätmejaama seda ära viia polnud võimalik, sest sel nädalavahetusel nägi Krootuse jäätmejaam välja selline:


Sest noh, milleks ikka pikaks nädalavahetuseks jäätmejaama tühjendada - ega inimesed ju nagunii ilusa ilmaga maakodudes ei tegutse ja ega vajadust jäätmejaama kasutamiseks pole...

Laupäeval õnnestus mul kuidagi moodi külma saada - õues tundus olevat suvesoojus, aga ju siis tegelikult ikkagi polnud ja pühapäeval käisin ringi nagu õnnetusehunnik oma kolme kihi riietega ja ikkagi oli igal pool külm. Lõpuks võtsin nõuks päikese käes raamatut lugeda, aga see oli ka liiga külm, misjärel leidsin kõige soojema paiga õuel - kilekasvuhoone. Seal oli aga nõnda mõnus ja soe istuda (loomulikult mulla peal), et mul õnnestus tukkuma jääda. Uskuge või mitte, aga on äärmiselt kummaline avastada end ärgates mulla sees. Aga elus tuleb kõik ära proovida - ka kasvuhoones magamine.
Uus nädal oleks tavapäraselt toonud palju palgatööd ja vähe maal tegutsemist, aga et oli koolivaheaeg ning mul oli eelneva nelja kuuga kogunenud kahe nädala jagu ületunde, tegin südame kõvaks ja nädal aega tööle ei läinud. Tööd tuli muidugi ikka teha, aga on uskumatu vahe, kas teha suures ja külmas kivimajas või oma kodus päikese käes. Neljapäeval sai seetõttu ära võõbatud üks kuuri sein. See võttis muidugi kolm tundi aega ja töö ei saanud lõpetatud sellepärast, et jaks oleks otsa saanud vaid seetõttu, et kattematerjal sai otsa. Kasutasin võõpamiseks Aura Balance'it, 10-liitrine ämber oli Espakis soodushinnaga 31,50€, aga kui ühe seina peale see kõik ära kulus, siis tuli ikka masendus peale küll. Neli seina on ju veel...

pühademuna

uinakust ärganudsee tähendab, et mai lõpus saab esimesi oma maasikaid!

Kommentaarid