#KUSONPRÜGIKOHT

Mai on keskkonnakuu ja meie andsime vähemalt oma krundil päris suure panuse sellesse, et prügi jõuaks sinna kus on tema koht. Meie kodu suur probleem on tõsiasi, et sinna on aastatega kogutud ja kogunenud suurel hulgal pahna, "mida võib kunagi vaja minna". Minu põhimõtte on aga, et kui asja pole viimase viie aasta jooksul vaja läinud, siis vaevalt üldse läheb, sest on väga suur tõenäosus, et asja olemasolu isegi unustatakse.
Suuremas osas oli lahti vaja saada vanarauast, aga eks siit-sealt tuli välja muudki, näiteks rehve. Kogu aeg on mingi jutt olnud, et on vaja ära viia, aga siis on jälle suvi nii möödunud, et kellelgi pole aega olnud. Sel kevadel olime veendunud, et see projekt on vaja ära teha. Aastatega võsa alla kogunenud vanarauale ligipääsemine aga polnudki niisama lihtne ülesanne, sest sellele oli jõudnud võsa ümber kasvada. Niisiis võttis Fred esmalt mootorsae ja mina vedasin puid eemale.
Meile vastu vaadanud hunnik polnud just midagi, mida tahad puude keskel looduses näha. Teise missioonina hakkasime kraami võsa alt välja kandma, et siis kunagi saaks kärusse tõsta (sest käru meil parajasti polnud). Eriti irooniline oli, et leidsime kõige selle keskelt sildi kirjaga "kaitse loodust".
See jäi mõneks ajaks minu viimaseks tööks maal üldse, sest paar päeva varem õnnestus mul vist redelil kuuri värvidel külma saada ja endale seljanärvipõletik hankida. Raskede raudjurakate tõstmine süvendas seda veelgi ning järgmise nädala tegi isegi magamine sellist põrguvalu, et ma reaalselt karjusingi. Järk-järgult läks selg paremaks, aga kuu aega hiljem pole täiesti korras selg ikka veel. Sel ajal kui mina oma seljaga vaevu kõndida sain, tõstsid vanaraua kärusse teised ning mina olin töödejuhataja. Või vähemalt üritasin olla, sest objektil mind keegi eriti ei aktsepteerinud.
Lõpuks sai vanarauda viidud lausa kaks kärutäit, kummagi eest maksti meile isegi väga normaalsed 90€. Ema tegi küll ettepaneku raha töötegijate vahel laiali jagada, aga mina nõudsin tungivalt, et see raha investeeritakse kõige hüvanguks üldistesse ehitus- ja heakorratöödesse.
Kolmanda kärutäiega sai käidud ka jäätmejaamas, rehvid ja eterniit vastavatesse konteineritesse paigutatud. Lisaks kuuri kõrvalt likvideeritud vanad aknad, mis ka seal pikalt seisnud ja oodanud oma aega, millal neid ükskord vaja läheb.


Kommentaarid