KUIDAS VÄRVIDA KUURI 0€-GA

Minu kuurivärvimise projekt on olnud pikk ja vaevarikas. Suuresti sellepärast, et peale esimest seina hankisin endale seljanärvipõletiku. Lõplikult ma ise oma projekti lõpetada ei saanudki.

Kaks postitust tagasi kirjutasin, et ostsin Espakist 10-liitrise poti Aura Balance'i 31,50€-ga. Kui mõistsin, et kogu kuuri värvimine läheb maksma orienteeruvalt 120€, hakkas mul rahast kahju. Kohe väga kahju. Et kuur aga ikkagi silma kriipis, oli vaja leida lahendus. Ning selle ma ka leidsin. Nähtavasti oleks pidanud selle hinnakalkulatsiooni juba varem tegema, sest siis oleks see 31,50€ ka kulutamata jäänud. Uskuge või mitte, aga kuur on võimalik ära värvida ka 0€-ga. Selleks läheb vaja:
  • vana pintslit, mis on nii kaua elu näinud, et millekski korralikuks enam ei kõlba
  • autot
  • võsaalust prügi
Las ma selgitan. Mu isa on äraütlemata osav mees ning lisaks kuldsetele kätele, suudab ta ka ise oma autol õli vahetada. Vana õli hoiab ta alles. Olgugi, et ma olen aastaid selle tegevuse suhtes olnud äärmiselt skeptiline ning rohkem kui korra alustanud arutelusid  teemal "no milleks seda vana õli vaja alles on hoida", poleks ma saanud olla õnnelikum, kui mõistsin, et õli saab määrida kuuri seina peale ning tulemus on isegi mõnusam ja tumedam kui Pinotexiga. Lisaks leidsime vanaraua hulgast neli suurt kanistrit vana traktoriõli - see oli täielik õnnepäev, sest tummist õli oli nüüd piisavalt, et kasvõi kaks kuuri üle võõbata. Mõistan, et kõigil ei pruugi olla kodus kanistrite kaupa vana õli vedelemas, aga kui on soov odavalt suur töö ära teha, soovitan ühendust võtta autoremondi töökodadega. Nemad peavad nii või teisiti kuidagi vanast õlist vabanema, usun, et neil poleks midagi selle vastu, et paar kanistrit ära anda. 

Õliga võõpamise võttis esialgu ette aga Fred. Tal oli suur idee, kuidas oma elu kergemaks teha ning ehk ka sellest tööst terve seljaga pääseda. Tema idee seisnes värvipritsi kasutamises. Mina niitsin sel ajal muru, kui tema oma pritsiga seal asjatas ja mul oli päris huvitav. Iga viie minuti tagant pidi ta pritsi käest panema ja asus noaga mingi vooliku kallale. Hiljem selgus, et see tema hea idee ei olnudki väga hea idee, sest midagi oli seal katki ja ta tunnistas ise ka, et ilmselt oleks ta selle ajaga pintsliga kaugemale jõudnud. Ülejäänud kuur saigi niisiis ikkagi inimtööjõudu kasutades üle õlitatud. Teisel päeval läksin mina ka appi. Redeli peal ukerdas siiski Fred, sest kardan, et see asend seal oleks minu seljale liiga valus tagasivaade olnud. 

Tulemus (vahepeal on kevadest suvi saanud ja puud lehte läinud):


BEFORE:


AFTER: 
Kommentaarid