KUIDAS KÜPSETADA (KASSIGA) ISADEPÄEVAKS KRÄSUPEAKOOKI

Põhjad: 
- 4 muna
- 4dl suhkrut
- 6dl nisujahu
- 2tl söögisoodat
- 400g hapukoort
- 3sl kakaopulbrit

Täidis: 
- 600g hapukoort

Glasuur: 
- 100g võid
- 2sl piima
- 3sl suhkrut
- 2sl kakaopulbrit

Valmistamine:


Võta kapist suur kauss ning suhkur, jahu ja sooda. Tõsta kass kapist välja. Aseta kauss lauale ning suundu külmkapi poole ja haara sealt munad ja hapukoor. Jälgi, et sa kassi peale ei astuks. Lükka kass laua pealt eest ning aseta munad ja hapukoor lauale. Nüüd saad asuda taina valmistamise kallale. Esiteks tõsta kausist välja kass ja löö lahti neli muna. Lisa suhkur ja jahu ning jälgi, et kass munakoori ära ei sööks. Viska munakoored prügikasti, et kass nende söömise lõpetaks. Pühi kass jahust puhtaks. Pese käed. Sega tainast ja lisa hapukoor. Lisa hapukoort ka kassi toidunõudesse. Kasuta paari kassivaba hetke selleks, et kapist välja otsida 2 küpsetusvormi ja külmkapist või. Määri koogivormid võiga. Lükka kass laualt maha. 
Jaga varemvalmistatud tainas kaheks. Lisa ühte kaussi kolm supilusikat kakaopulbrit ja jälgi, et kass mahaläinud osa ära ei limpsiks. Vala hele ja tume tainas erinevatesse koogivormidesse. Ava ahjuuks ja ära lase kassil ahju ronida. Küpseta mõlemat koogipõhja 180 kraadi juures umbes 25 minutit. 
Ava 25 minuti pärast koos kassiga ahjuuks ja ähvarda ta järgmisena ahju pista, kui ta lollusi ei lõpeta. Torka koogi sisse hambatikk ja kontrolli, kas see jääb puhtaks. Lase nüüd koogipõhjadel jahtuda ja tegele kassiga, et oma nina neisse sisse ei pistaks. 
Kui koogid on jahtunud, lõika hele põhi kuubikuteks ja tume kaheks kihiks. Sega heledad koogikuubikud hapukoorega ning jälgi, et kass limpsiks hapukoort oma toidunõudest, mitte sinu koogilt. Aseta alumine tume koogipõhi vormi, määri sellele hapukoort ja kata poole hapukoore-saiakuubiku seguga. Lisa teine tume koogipõhi ning peale ülejäänud kuubikusegu. Tõsta kook kuhugi kõrgele, kassile kättesaamatusse kohta. 
Tee glasuur. Selleks võta külmkapist või ja piim ja pane need lauale. Seejärel ava uuesti külmkapp ning võta sealt kassikonserv ja toida kassi, kelle nägu viitab sellele, et teda on terve päeva näljas hoitud. Sega potis või, kakaopulber ja suhkur, lisa juurde piim. Sega ühtlaseks ja lase veidi jahtuda. Tõsta kook kõrgelt alla. Lükka kass eest (ta ei tahtnud ju tegelikult süüa). Nirista šokolaad tordile. Võta tort kätte ja alusta teekonda külmkapini. Teel jälgi, et ei astuks peale kassile ega mõnele tema kohale tassitud mänguasjale. Aseta kook külmkappi ja jätta sinna vähemalt 12-ks tunniks. 
Isadepäeva hommikul ava külmkapp ja tõsta kook välja. Karju kassile, et ta laualt minema läheks. Eemalda vormilt rõngasvormi servad ja lõika kook parajateks tükkideks. Kassile ära koogi pruuni osa paku, ainult valget.

Kommentaarid