KORSTEN JA KATUS

Kui majakarp püsti sai, seisime valiku ees, kas allesjäänud raha eest ehitada viiluseinad või panna peale katus. Maja paigaldajad ütlesid, et soovitatav on viilud enne teha, sest pärast katuse alla viile ehitada on väga ebamugav. Samas konsulteerisime ka katuse ehitajaga ja tema ei näinud selles probleemi. Kuna sisetunne ütles, et katus on veidi mõistlikum valik, siis saigi järgmisena katuseehitus ette võetud. 

Enne veel tuli aga korsten laduda. See on meil üldse väga uus plaan alternatiivne küttekolle majja ehitada, sest projektis seda üldse polnud. Samas idee sellest, kuidas vihmase ilmaga saab kaminasse tule teha ja elavat tund vaadata, oli liialt ahvaltev. Kamina kasuks rääkis ka see, et maal võib elektriga kõike juhtuda - kui seda pole, oleme päris külmas. Ning tehnika peale ei saa kunagi lõpuni kindel olla. Kamina valisime välja Ahja Moodulahjult ning vundamendi sisse sai lisa 20cm betooni valatud. 

Niisiis käisime enne katuse panekut välja veel 1000€, et kokku panna moodulkorsten (Scheidel Isokern). Selle kokku panemine oli lihtsamast lihtsam, kõige keerulisem oligi ehk kõrgustes kõõlumine. Tehtud sai umbes kolme tunniga. Sellele eelnes töö eelmisel päeval, kui ühe ploki sisse oli vaja freesida süvend siibri jaoks.

Katuse ise panekut me väga isegi ei kaalunud, tundus liialt suur töö kahekesi tegemiseks ning tuksi minemisega riskida ei tahtunud. Niisiis saime kokkuleppele ehitajaga Ralveko OÜ. Väga palju rohkem ma öelda ei oska, sest ise istusime käed rüppes ja vaatasime, kuidas katus muudkui valmib. Siin tuleb siis rohkem piltidele keskenduda. 

Natukene on tore ka vaadata, kuidas maja valmib ja ise ei pea vaeva nägema, aga teisalt on nagu imelik ka. Kogu aeg on selline tunne, et peaks nüüd appi minema ja ise ka midagi tegema. Õnneks igal pool mujal on tööd piisavalt - lihtsalt ei tahaks midagi maha magada. 

Ega probleemidest ka katuse juures päris ei pääsenud. Tehasest tulid valed fermi joonised, mis pikendas ehitajate tööd mitu tundi ja me tegelikult siiamaani hästi ei tea, mis ühes kohas tuulekastidega saab. Ma loodan, et see probleem väga suureks ei lähe ja sellepärast sellel hetkel pikemalt ei peatu. 

Katus sai valmis aprilli esimesel nädalavahetusel ning ühe sellega ammendusid meie rahalised ressursid midagi väga suurt veel ise ära teha (tõsi küll, viiluseinte jaoks puitmaterjal on ka olemas). Järgmine etapp on pangad... kolm pidi ju kohtuseadus olema. Eks näis, kuidas meil sel korral läheb!

Kommentaarid

Postita kommentaar