VIILUSEINAD

Kui meile koos majakarbiga ferme püstitati, küsisid poisid, kas me üldse teame, et viiluseinad tuleb ka majale ehitada ning need ei tulegi tehasest kaasa, sest mõnele tulevat see üllatusena. Meie ikka teadsime, et viiluseinad oleks saanud juurde tellida, aga seda siiski ei teinud, et raha kokku hoida. Meie viiluseinad oleks maksma läinud 2880€. See tundus nagu palju ning etteruttavalt ütlen ära, et ehitasime need lõpuks ise ja maksime vaid 700€, seega oli see tõesti koht, kust kokku hoida. 

Poisid arvasid, et viilud peaks kindlasti enne katust ära ehitama, sest pärast on seda hirmus keeruline teha. See lõi hetkeks meie plaanid sassi, sest olime täiesti kindlad, et tahame kohe peale karpi peale saada katuse. Siis me veel ei teadnud ka palju viiluseinad maksma lähevad. Võtsime aga selle riski ja lasime enne katuse  peale panna ning seejärel asusime* ise viiluseinu ehitama (mõned inimesed ütlesid, et need pole viilud, see on maja kelp - ma ei ole siiani päris kindel, kuidas neid õigesti nimetada). 

Tellisime RaitWoodist alusetäie puitmaterjali, selle seas ka voodrilaudu. Saime terve hunniku voodrilaudu kaasa ka tehasest, nad olid ilmselt mingi koguse ära värvinud ja meie maja värvi laudadega pole neil midagi pihta hakata, seega andsid nad need meile. Selle arvelt läks tegelikult viiluseinte ehitus ka odavamaks, sest voodrilaud on teatavasti kallis lõbu. 

Kõigepealt oli vaja karkass ehitada, mis võttis omajagu aega. Karkassi peale paigaldasime Riwega tuuletõkkeriide. Irooniline oli asjaolu, et sel päeval oli nii kõva tuul, et tahtis selle riide meil üldse minema puhuda. Ehk sai tõestatud, et kui see riie seina küljes kinni pole, siis tuule tõkestamisega ta absoluutselt hakkama ei saa. Kui aga ta juba klambritega kinni sai löödud, hakkas kohe ka majas sees soojem, sest tuul ei puhunud enam igast küljest läbi. 

Tuuletõkkeriide peale läksid veel distantsliistud ja siis läks juba voodrilaua paigaldamiseks. Uued lauad kõigepealt kruntisin ja siis värvisin. Kui värv oli kuivanud, selgus tõsiasi, et tehasest kaasa antud lauad polnud krunditud (ja olid ainult ühe kihiga värvitud), mis tähendas aga ka seda, et värvitoonid olid TÄIESTI erinevad. Eeskujulik oleks ikka olnud lauad enne kruntida, aga tuleb tunnistada, et kasutatud värvi tootja oli ise välja toonud, et võib kas kruntida või värvida või lihtsalt kaks kihti värvida. Okei, panin siis tehase laudadele teise kihi värvi ka peale ning asi tõepoolest paranes ja toonid olid peaaegu samad. 

Voodrilaudade naelutamiseks rentisime Cramost naelapüstoli, mis oli igati mõistlik, käsitsi me oleksimegi neid naelu sinna sisse peksma jäänud. Niisiis - 2000€ kokku hoitud ja maja välimus muutus selle töö lõpetamisega silmnähtavalt. 

*Fred tegi enamuse ja ma niisama taidlesin ja väga aidata ei saanud

Kommentaarid