SISETÖÖD ON ALANUD

Meie kontole laekunud laenuraha on ehitusele ilmselgelt positiivselt mõjunud ning nüüd on suurim eesmärk saada kõik nii kiiresti valmis, kui võimalik. Kolm nädalat tagasi hakkasime ka ehitajat otsima. Ega see kerge ülesanne polnud, sest enamusel ehitajatel on kõik plaanid juba ammu täis. Paar tükki ikka suutsime leida, kes pakkumise tegid ja praeguste seisude järgi ikka peaksime ehitaja saama, kes tuleb ja veidi kiiremini sisetööd lõpetab (kui me näiteks kahekesi tehes lõpetaks). 

Ühe ehitajaga (kes tegelikult ka üks pakkumise tegija oli), oli küll kogemus väga kummaline. Järgmisel päeval peale pakkumise küsimist, mulle helistati ja taheti tulla vaatama. Ma pakkusin välja aja ja mainisin, et üks teine ehitaja pidi ka tulema sarnasel ajal vaatama. Lubas siis teiste vendadega läbi rääkida ja tagasi helistada. Kõnet aga ei tulnud ja kuna olin selleks hetkeks juba aru saanud, et ehitajat on raske leida, ei tahtnud käest lasta neid, kellel peaks aega olema. Helistasin siis ise tagasi ja pärisin, millal nad siis saaks vaatama tulla - vastuseks sain, et me otsustasime pakkumisega mitte konkureerida, kuna teil on kümme pakkumist sealt Põlva kandist juba võetud. Ma olin telefoni otsas vist viis sekundit vait, sest ma päriselt ka polnud neile öelnud mitte midagi muud kui et ÜKS ehitaja tuleb ka veel objekti vaatama - ja sellest ta luges siis välja, et meil on kümme pakkumist juba taskus - meil polnud sel hetkel veel mitte ühtegi pakkumist. 

Ma siis selgitasin ikka ja järgmisel õhtul nad siis tulid ikkagi vaatama. Korraga ilmus siis kohale kolm venda. Eelnevalt oli see teine ehitaja ka käinud ja kui ma nüüd päris aus olen, siis ma sain otsuse teha puhtalt juba selle külaskäigu põhjal, hinnapakkumisi isegi mitte nähes, sest need vennad, kes mu ühele lausele oma peas mingi muu loo juurde leiutasin, OLID NII VASTIKULT ÜLBED. Nendega oli siis kaasas keegi, kellel enda sõnul "on ehitusseaduslik peas". Selle asemel, et siis keskenduda töödele, mida me neilt ootame, jäi talle silma meie korsten ning üritas siis selgeks teha, et see on meil täiesti valesti ehitatud. Me püüdsime selgitada, et ehitasime nagu vastava Päästeameti dokumendi järgi, korstnapühkija on heaks kiitnud, ahju tegija on heaks kiitnud, aga talle selgeks teha polnud võimalik midagi teha. Tal oli ehitusseadustik peas. Ma kodus pärast vaatasin üle, ehitusseadustikus isegi pole korstna kohta midagi kirjas, see kuidas korsten laest läbi viia, ongi kirjas Päästeameti poolt välja antud juhendis. 

Ma ei hakanud neile ütlema, et me nagunii teid meile ehitama ei hakka ja peale kolme nädalat saime siis neilt lõpuks pakkumise. See oli vist isegi mõnisada eurot odavam teistest pakkumistest, aga vabandust, ma ei taha sellist negatiivsust ja ülbust oma tulevasse kodusse sisse lasta. 

Seni kuni aga ehitajad veel kohal pole, teeme ikka nii palju ise ära kui võimalik. Kolmapäeval paigalati ventilatsioonitorud ning seejärel saime juba aurutõket lakke klammerdama hakata. Seejärel tuli see korralikult ära teipida, et ühtegi õhuauku vahele ei jää. Musta lae ehitus võttis veel ühe päeva, aga kontimurdev töö polnud. Rentisime jälle Cramost naelapüstoli. Ilma selleta oleks muidugi veelgi kauem läinud.

Ehitajate saabumiseni on 8 päeva, eks näis kuhu me enne neid välja jõuame. 
Kommentaarid

 1. Anonüümne17/5/21 14:40

  Postitustes võiks kirjas olla ka hinnad, mis mingi asja jaoks maksma läks, huvitav oleks lugeda. Me mehega tahaks ka maja, ehitaks nii nagu teie, aga mees tahaks pigem võtmed kätte projekti. :) Uurisin NorgeHusist majakarpide hinda ja hinnad on tõusnud, meie saaks oma maja kätte natukene alla 25000€, lisaks siis juurdekõik ehitus jne. :/ Palju teil siiani kulunud kõik-kõik kokku on?

  VastaKustuta
 2. Anonüümne17/5/21 15:26

  Kirjutan korra veel, sest panin avalda aga küsimusi/soovitusi oli veel. Igatahes lisaks võiks kirjutada juurde, kust midagi ostetud/tellitud on. Blogi vist ei saa panna jälgitavaks (ma igatahes ei leia kohta)? Kas majakarbi kokkupanekuks telliste töömehed NorgesHusilt või mujalt? Kust tavaliselt hinnapakkumisi võtate/otsite?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere! Oleme hindadest kirjutanud küll, vundamendi maksumusest on suur postitus: https://www.gretablog.ee/2020/07/kui-palju-maksab-vundament.html

   Maja hind on samuti välja toodud: https://www.gretablog.ee/2021/03/maja-seinad-pusti.html

   Viiluseinade postituses rääkisime ka hindadest: https://www.gretablog.ee/2021/04/viiluseinad.html

   Kokku koos igasuguste kommunikatsioonidega (elekter, kanalisatsioon) on hetkel kulunud kuskil 71k. Eks võtmed kätte ole mugav küll, aga kindlasti ka kallim. Meile meeldib ka ise teha.

   Jah, meie saime selle pakkumise NorgesHusilt juba aastal 2019, õnneks kallimaks hinda meile ei keevitatud. Kui suur teie maja on? Sest meie 132 ruutu läks ju ka kuskil 22k.

   Kahjuks nüüd sellest kuust lõpetas blogger meili teel jälgimise pakkumise ära jah. Ilmselt saab sinna midagi asemele panna, aga hetkel pole olnud aega tegeleda. Ma pole väga eeskujulik blogija ka, kirjutan nii nagu jumal juhatab ja kui aega on :D

   Majakarbi kokkupanekuks saatis NorgesHus meile ise alltöövõtjad. Hinnapakkumised tulevad küll jumala suvaliselt, lihtsalt googeldan ja järjest saadan hinnapakkumisi.

   Kust midagi tellitud/ostetud on, seda püüan edaspidi rohkem kajastada :)

   Kustuta
 3. Anonüümne27/5/21 14:13

  Me vaatasime 141 ruudust maja, mis nüüd hinnakirja järgi on odavam kui teie maja praegu oleks. Pmst kõikidele majadele võib 10000-15000€ juurde lisada, ma sisse ei arvuta viiluseina elemente.
  Meil muidugi parem osta kohe maja, sest 2 lapse kõrvalt ei anna nii vabalt ehitada igal vabal hetkel. Ma endiselt tahaks ise proovida, aga eks näis mis tulevik toob. Teil oli hea, te ei pidanud maatükki ostma (ei jäänud nagu silma kuskilt, tundus et ehitasite oma pere maale), meil see kulutus veel ees. Muidugi meil maal on maamaja olemas, aga liitumisi pole ja hinnapakkumise järgi peaks 40000€ elektrile alguses kulutama, parem juba vaadata midagi uut. ��

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Whaat!? Suurem maja, aga hind odavam?
   Meie olukord on jah selline, et oleme suht vabad ehitama, muud kohustused puuduvad :D
   Jah, me ehitasime minu ema lapsepõlvekodusse.
   See elektri teema on tõesti ulme: me oleme ka selle läbi elanud, panin kirja ka:

   https://www.gretablog.ee/2020/02/natuke-sartsu-ehk-elekter-majja-osa-1.html
   https://www.gretablog.ee/2020/04/aitasin-elektrilevil-kaablit-paigaldada.html

   Kustuta

Postita kommentaar