EHITASIN KOGU MAJA ÜMBER

Talv ei mõjunud mulle hästi. Või siis just mõjus, kuidas võtta. Nagu ikka sai (liiga) palju aega veedetud kodus, tihti diivani peal istudes ning, et sealt on üsna avar vaade kogu majale... siis ma vaatasin ja vaatasin ja vaatasin... ja kinnitasin endale, et midagi tuleb muuta ja haudusin peas plaane. Tänaseks päevaks suutsin kokku lugeda ligi 20 suuremat ja väiksemat muutust Mul ei olnud plaanis asja nii suurelt ette võtta, aga see oli nagu lumepall, mis hakkas muudkui veerema. Vahepeal oli neli projekti korraga käigus, sest muudkui tuli aina mõtteid juurde. Budgetit ka ei olnud, sest ma alguses üldse ei plaaninud nii suuri projekte ning ega mul hetkel eriti aimu pole palju see pull maksma läks, aga ma üritan selle postitusega nüüd summad ka meelde tuletada :D

1. Köögisaar (1200€) ja valgusti (105€)

Saar oli juba alguses köögiga koos planeeritud, aga hoidsime esialgu raha kokku. Sügisel oli Köögimööbel24-l -20% kampaania ja mõtlesime siis ära tellida. 

Kui saar paigas, hakkasin laest alla rippuvad juhtmed häirima ning just oli e-esmaspäev ning sain saare kohale valgusti ka hea hinnaga Decorast. 

before

after

2. Esik (umbes 300€) ja koridor (garderoobikapp 812€ ja peegel 100€)

Kui saar oli pikalt planeeritud, siis mõned edasised said tõesti vastava ruumi jõllitamise käigus välja hautud. Üks neist oli esik ja eks ta kõige rohkem silma ka riivas, sest diivanilt oli sinna parim vaade. 


Esikus oli suur kapp, mis polnud kuigi praktiline, sest väikses esikus võttis ta liiga palju ruumi ning üle-üldine sisu polnud ka esikusse sobiv. Uksest sisse astudes tahaks kohe kuhugi asjad käest panna ning seeõttu sobib sinna kummut paremini. 

Kui kapp ära ja kummut kokku sai, oli korraga esikus väga palju ruumi ning avanes tühi suur sein, mis ka karjus "millegi" järgi. 

Alguses plaanisin midagi sellist:


Kohe tegemiseks ei läinud ma mõtlesin selle plaani ümber, sest rohkem selline countryhouse stiil. Kuigi me maal elame, on üldsine maja stiil ikkagi modernse alatooniga ning see poleks hästi sobinud. Niisiis tuli uus plaan, mis lõpuks oli isegi lihtsam (odavam ka). Raha kulus ainult liistudele ja värvile. 


Sujuvalt esikust saab kohe rääkida ka koridorist. Mul on seal üks "imelik" sein, millele juures juba enne ehitust ära otsustasin, et sinna tuleb peegel, sest muu sinna ei sobi. Otsisin, mis otsisin, aga ühtegi peeglit poest ma osta ei raatsinud. Lisaks vist oli Instasse DIY contenti vaja, sest mingis meeleseisundis tellisin K-rautast 4 peeglit, ostsin Bauhofist liistud ja kleepisin suure OSB plaadi peale seina suuruse peegli kokku. 

Mõned kuud hiljem sai teoks ka garderoobikapi projekt, mis on vahelduva eduga olnud laual poolteist aastat. Kõigepealt joonistasin plaani ja küsisin hinnapakkumisi eritellimusmööblile, aga need pakkumised jäid vahemikkus 2-3k ning ei soovinud. Siis läksin IKEAsse PAX lahendust kokku panema, aga see ei sobinud laiustelt seina ära), siis katsetasin PLATSAga, see sobis hästi, aga enamus tooteid oli laost otsas ja kui ikka kolme raami ei ole, mida ma seda kappi kohale tellin. 

Siis tuli mõte sisu ise ehitada ja ainult uksed tellida, aga see oli ka ikkagi jõhkralt kallis (1500€) ja nutsin Instas, et soovitage veel eritellimusmööbli tegijaid, kui üks jälgija soovitas Läti IKEAst kappi kokku panna. See soovitus muutis mu elu. Lätis oli KÕIK olemas. Läks muidugi veel paar kuud enne, kui reaalselt kapi ära tellisime, sest fakt oli see, et järgi tuleb sinna ise minna ja autol polnud konksu :D Kui lõpuks ka konks paigaldatud sai, sõitsime vabariigi aastapäeval naaberriiki külla ja ei tulnud sealt mitte ainult garderoobikapiga tagasi, aga sellest juba edaspidi. 


3. Aknakatted (kardinad 450€ ja rulood 425€)

Suure hooga sai eelmisel aastal akende kohale augud puuritud augud ja päevakardinad ette tõmmata, selle asemel et kohe teha vähe suurem väljaminek ja akendele soliidsed rulood panna :) Rulood (Rulost) on nüüd paigas ja no niiiii palju mugam ja kenam on! Sellele projektile aitas kõvasti kaasa ka Mürsik, kes kardinad ikka korralikult ära oli retsinud. Ta on meil ju südames õuekiisu ning käib igapäevaselt akende taga kraapimas ja sõpradega suhtlemas. Nüüd on tal ka lihtsam - ruloo on alt kogu aeg lahti, et kiisupoiss välja saaks vaadata. 

before


after


Siis läks olukord elutoas juba nii kenaks, et need kaks akent, kuhu päevakardin ette jäi, tahtsin endale külgkardinaid ka. Need õmbles meile Jaana Leek ning on vist kõige ilusam osa meie kodust. Taaskord nii rahul!4. Uus diivanilaud (129€)

Selle uue lauaga oli muidugi nii, et ega teda vaja polnud. Vana laud oli täiesti töökorras ning isegi meeldis mulle! Selle ostu mõjutas kaks tegurit - esiteks see, et nägin praegust lauda onu vastvalminud saunamajas ja nägi reaalsuses nii kena välja ning teiseks - tundsin, et see laud nagu seoks elutoa ühtseks, sest samas toonis on telekatagune slat wall ja söögilaud. Ruumi on ka nüüd laual rohkem. Otseselt vaja polnud, aga praegu lahendus meeldib siiski rohkem kui eelmine. 


5. Magamistuba (kummut 400€, öökapid 160€)

Kui ma praegu läheks uuesti voodit ostma... siis ostaks teistsuguse. Esiteks sellise pesukastiga, mida ei pea välja tõmbama vaid saab voodi nö üles tõsta... ja teist värvi ka. Aga päris nii lolliks ma peast õnneks ei läinud, et voodit välja viskama oleks hakanud ja seetõttu tuli kõik toas kujundada voodi ümber. Esimesed valikud said juba väga halvad tehtud (nt riidekapp - praegu telliks sinna juba IKEA kapi, kummut oli ka kole). Riidekapile sain suvel enam-vähem normaalse välimuse, aga kummutile said külge pandud kapinupud, aga ega paremaks ei läinud. Siis mulle tundus, et valget mööblit on juba liiga palju ja tellisin mustad öökapid, aga no need muu mööbli ega voodiga üldse kokku ei sobinud. Ja siis veel kirsiks tordile suutsin voodi kohale tellida mingi ekstra koleda foto pojengidest. Et siis kogu kombo oli lõpuks selline, et magama saigi minna ainult nii, et tulesid toas põlema ei pane, sest nii kole oli.

 


Eks siis tuli hakata kuskilt otsast vigade parandust tegema. Selles mõttes on tore, et ma nagu arenen, aga see areng võiks nagu veits kiirem ja odavam olla. 

Esimesena lendas see pojengipilt (siiamaani tilgub süda verd, kui kallis see pask oli). Uued postrid tellisin Posterstore'ist ja raamid Photopointist. Siis lendasid öökapid (need vähemalt sain FB maha müüdud) ja Lätist tulime tagasi uue kummuti ja öökappidega. Kummuti kohale sai juba varem pandud riiulid, mis jätkuvalt näevad ok välja, seega nüüd sai magamistoaga ka rahu tehtud.6. Kontor (umbes 400€)

Magamistuba oli kole, aga õnneks pimedas sai ikka magamas käia. Kontor oli nii kohutav, et ma lihtsalt ei käinudki seal toas. Fred küll igapäevaselt töötas, aga ta vist pole nii tundlik kui mina. Esimene viga oli juba seinte niimoodi siniseks värvimine ja sealtmaalt läkski kõik allamäge. Neli korda tõstsime mööblit ümber, aga ega see midagi ei päästnud. Kõige hullem oli olukord siis, kui sinna tuppa tuli tõsta see esikust välja visatud suur kapp. Esialgu olid seal asjad sees, aga veebruari alguses viisin läbi suuremat sorti suurpuhastuse, mille tagajärjel kapp maagilisel kombel täiesti tühjaks jäi (that's how good organizer I am, Marie Kondo vol 2).

Tuba sai üle värvitud, minu laud värvitud ja kiletatud ja suure kapi asemele vähem ruumi võttev kummut tellitud. Kuna tuba on natuke "koobas", seal on vaid üks aken, mille ees ka Fred enamuse ajast rulood hoiab, sest ta ei saa muidu töötada, otsin sinna IKEAst suure kunsttaime. Elus taim poleks lihtsalt ellu jäänud. Kulutuste sisse arvestasin ka enda lauale ostetud lambi, sest mulle väga meeldib sellises poolhämaras valguses laua taga tööd teha. Igatahes nüüd veedan hea meelega seal aega (Fredile vist see väga ei meeldi xd).

before

after

7. Külalistetoa uus funktsioon (70€)

Üks tuba on meil algusest peale olnud teadlikult täiesti sisustamata ning isegi seinad värvimata. Väga tihti on seda tuba kasutatud laona, kus hoida mingeid asju, millele koha pole. Lisaks sai sinna pandud lahtikäiv diivan, millel mitmel korral sõbrad on saanud magada ning mille hetkel sajaprotsendiliselt Mürsik enda omaks on tunnistanud. 

Nüüd sai tuba värvi ja tapeedi ning magamistoast ära põlatud kummut sobib sinna ka täitsa okeilt. IKEAst ostsime kardinapuud ning vast saab lähiajal kardinad ka ette. 

Pildid tulevad mais-juunis ;)

Kui need summad siin nüüd kokku lüüa, siis sain ise ka teada, et see liiga palju kodus passimine ja seinte vahtimine läks meile maksma umbes 4500€, mis on kahjuks rohkem, kui ma ise arvasin. Proovin edaspidi enne järgmisi projekte ikka mingid piirid ette seada... muidu on ikka halvasti. 


Kommentaarid