MAJATELLIMUS ESITATUD

Selle nädala alguses, mis praeguses mõistes tähendab juba eelmisel aastal, andsime sisse oma majatellimuse. Tellime oma maja elementmajade tootjalt Norges Husilt. Raha oli koos tegelikult juba varem, aga kuu aega ootasime ühte hinnapakkumist viiluseinte jaoks, et hinnata, kas need on mõistlik koos karbiga tellida või hiljem kelleltki teiselt. Pakkumist ma lõpuks ei saanud, aga hindasime, et tõenäoliselt tuleb odavam need ise ehitada või ehitada lasta. Ega meil need 4000€ üle ka polnud, mida Norges Hus soojustatud viiluseinte eest küsis. 

Kuigi projekt on juba aasta valmis olnud, oleme selle ajaga mõned asjad ümber otsustanud. Näiteks kaotasime ära vetsu akna (sest milleks on vaja vetsu akent)? ning magamistuppa tuleb rõduuks ja ehitame maha taha ka ühe väikse terrassi, kus suveõhtul enne magama minekut raamatut lugeda. 

Esialgu pidi maja tulema punane. Punased majad on ilusad, eriti kui nad on kontrastis näiteks valgete akendega. Minus aga hakkas tekitama hirmu asjaolu, et mul on on olnud kolm aastat punane jope ning ma vihkan seda tänaseks nii palju, et ma ei taha sellega enam ringi käia. Mis siis, kui mul saab punasest majast ka villand? Ma ei julge seda riski võtta ning nii sai ümber otsustatud, et maja tuleb hoopis hall. Valgete akendega peaks see ka päris ilus kontrast tulema. 

Maja valmimise aeg on hetkel 8-12 nädalat. Mina tahaks loota, et läheb ikka 8 nädalat ning seda mitte vaid seetõttu, et siis saab maja kiiremini püsti. Ma tahaks väga loota, et siis kestab meil veel talv ning suured autod saavad õue peal liigelda külmunud maa peal mitte porimülkas. 

Ühtlasi panin kokku ka ehituskalkulatsiooni pangale, sest kohe kui majakarp püsti ja katus peal (selle jaoks on meil juba ehitaja leitud), tuleb hindaja ning kui kõik pangad mulle just jama ei ajanud, peaksime siis laenu saama. Ning kui ei saa... siis ma nagu ei teagi, sest oma raha edasi ehitamiseks siis meil enam pole. Aga hetkel proovime siiski positiivsed olla. Laenusummaks tuli kalkulatsiooni järgi 57 000€, mis tegelikult on rohkem, kui ma esialgu arvasin. Muidugi sai sinna lisatud ka kamin (lisa 4000€), mida esialgu seal polnud... ning eks sai muud asjad ka veits kirvega visatud sinna. Nagu ka meie Coopi laenuhaldur ütles, et kui nii suure vaevaga see laen tulnud on, siis pigem võtta juba rohkem :D
Kommentaarid

 1. Tere!

  Eelmistes postitustes juttu ka vundamendi hinnast. Kas olete nõus avaldama, mis tuli juurde maja karkassi, kommunikatsioonide, katuse ja kanalisatsiooni hind (ligikaudu). Tänan.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere! Majakarbi hinnaks koos katusekonstruktsiooniga tuli umbes 22k (sisaldab ka käibemaksu). Katus pole veel ehitatud, seega seda hinda igaks juhuks veel isegi ligikaudselt välja ei hõika. Majaväline kanalisatsioon koos septikuga ligikaudu 3k.

   Kustuta

Postita kommentaar