VÄLISSEINAD JA LAGI

Möödas on täpselt kuu sellest hetkest, kui ehitajad maja peal tööd alustasid ja muutunud on majas alates eelmisest postitusest justkui palju, aga kirjutada justkui väga vähe alates sellest hetkest, kui ise sisetöid enam ei tee. Õues ehitame ikka edasi ja ilmselt peaks nendest asjadest ka kirjutama, aga ma olen praeguseks hetkeks kõigi oma ehitusteemaliste postituste ja videotega nii maas, et hakkab tekkima lootusetu tunne, kas ma üldse enam järje peale jõuan. Teen muudkui pilte igast võimalikust küljest ja kogun materjali, mida siis mitte kuskil kasutada. Natukese aja pärast võib muidugi lahe olla, kui kõik juba ilmet on võtnud ja neid pilte kõrvutada. 

Lepingu järgi peaks 30. juunil tööd lõppema, aga see ilmselgelt ei juhtu. Asjad on minu ootustele vastupidiselt veidi aeglasemalt liikunud, aga endale peab ikka meelde tuletama, et kui oleks üldse ainult ise teinud, poleks vast igas seinas veel kipsigi. 

Aga jah, kips on meil nüüd seintes olemas... ja laes ka. See muutis maja ilmet seest päris korralikult  ja eriti tore oli, et peale sai siseseinu püsti hakata panema. Lakke läheb küll üks kiht kipsi veel, aga siis kui siseseinad juba kõik püsti ja kipsi all on. 

Suure edasiminekuna on meil nüüd oma elekter ja ehitusaegse voolu pistik. Vahetasime Elektrileviga vähemalt neli kirja enne kui selleni jõudsime, et võime voolu sisse lülitada. Lõppude lõpuks polnudki tegelikult see väga keeruline, eelnevast kogemusest kartsin hullemat. Ehitajal tuli täita ära deklaratsioon, et kõik vastab nõuetele ning põhimõtteliselt juba järgmisel päeval lülitati vool sisse. 

Elektrikud tahaksid majasiseseid juba lõpetama hakata, aga ehitajad ei suuda piisavalt kiiresti seinu ette ehitada. Ega mina ka päris täpselt aru ei saa, miks neil nii palju aega kulub, aga näiteks reedeti nad üldse meie juures ei käigi. See teeb kokku juba neli kaotatud päeva, mis tegelikult on väga palju. Kes teab, meil võib-olla oleks plaadid vannitoas juba seinas. Ma kohe arvasin, et ei ole võimalik nii ootamatult leida perfektset ehitajat. Eks mingeid väiksemaid muresid on olnud veel, aga ehitusega oleme seni ikkagi rahul. Ma tegelikult ei tea, kas perfektset ehitajat üldse leidub?

Vahepeal olen ära planeerinud meie köögi. Esimene sissemaks on tehtud ja väidetavalt on tarneaeg 6 nädalat, mis tähendab, et augusti alguses peaksime ka köögi kätte saama. 

Vannitoa plaadid on õnnelikult kohale jõudnud, aga pidin ikka kerge südamerabanduse sealjuures ka saama. Tegin ühe paki lahti ning nägin, et seal sees pole see plaat, mis tellisime. Otsisin telefonist ka meie valiku välja ning no ei ole. Meie võtsime ikka oluliselt tumedama tooni, see, mis meile saabus on liiga hele! Jõudsin juba Decorasse helistada ja uurida, et mis nüüd saab. Nad palusid saata pildid. Tegin siis pildid ja panin meili ning juurde ka selle pildi, mis ma siis poes teinud olin. Hea, et ma meili veel ära ei saatnud, sest kui ma enda poes tehtud pildi ja nüüd tehtud pildi kõrvuti sinna meili panin, siis ma vaatasin, et äkki nagu polegi erinevad? Ja täitsa lõpp, viisin siis plaadi tuppa ja oligi tumedam! Päike oli väljas nii ere, et tegi pruunist plaadist halli :D Ütleme nii, et poes tundus ta tegeliklt veel tumedam ja natukene mul nüüd ikkagi kripeldab, et äkki sai liiga hele valik tehtud, aga proovisime teiste plaatidega koos ja sillmale nagu kole vaadata ka polnud. Jumal tänatud, et ma telefonis veel oma nime ei öelnud, mind oleks hullumaja kandidaadiks tembeldatud. Vaikselt kustutasin oma meili lihtsalt ära ja elan oma tehtud valikuga. 


Kommentaarid