PLAATIMISTÖÖD... JA HINDADEST

On ikkagi suur õnn, et saan seda postitust kirjutada juulikuus, mitte augustis nagu esialgu oht oli. Meenutuseks: plaatima pidid muidu need samad ehitad, kes meile siseseinad ehitasid, aga selgus, et nad ei oska meie välja valitud plaati seina panna. Plaatija pidi tulema alles augusti alguses, aga see minule kohe kuidagi sobida ei tahtnud. Siis püüdsime ise plaatijat leida - üks ei ilmunud üldse kohale ja teisel ka poleks juulis aega olnud. Siis proovisid ehitajad meile uue plaatija leida. Üks lubas tulla, käis isegi kaks korda vaatamas, aga ikkagi lõpuks hüppas alt. Kuid viimaks saadeti meile taevast jõudude poolt siiski mees, kes kohe sai alustada ja tagantjärgi oli vist hea ka, et lõpuks tema endale saime. Nii tubli, korralik ja kohusetundlik plaatija oli meil. Oli varahommikul ja hilisõhtul kohal ning kõik plaatimistööd said nädalaga lõpetatud! Kulus ainult üks nädal! Aga plaatijat otsisime, kes selle nädala töö ära teeks, pool kuud. 

Kõigepealt tuli vannitoas põrandat tasandada, sest avariitrapi kalle oli liiga suur, sinna ei saanud hästi plaati panna. Siis läks kogu vannitoale peale nakkedispersioon ja siis juba kaks kihti hüdrot. Seni kuni hüdro kuivas sai ära plaatida koridori, köögi ja WC tagaseina. 

Kui hüdro kuiv oli, läks nende kurikuulsate 60x120cm plaatide seina panekuks. Ega ilma stressita seal ka ei saanud, sest tundus, et võib-olla ei tule plaatidest välja. Kuna köögi plaat oli suht sarnane, mõtlesime juba, kuidas kuhugi kapi taha saaks ehk mingi muu plaadi ka panna, aga lõpuks tuli ühe plaadi täpsuselt välja. Ei jäänud midagi üle, aga puudu ka ei tulnud. Põrandaplaatidega oli umbes sama lugu - neid jäi lõpuks üks alles. Kolmas plaat oli meil ka vannitoas, aga sellega läks jällegi nii, et seda jäi poolteist karpi üle. 

Kui vannitoas lagi ka värvitud sai, kutsuime kohe torumehe, kes paigaldas ära santehnika, mida sai paigaldada. Selleks oli siis WC pott ja dušš. Kraanikausse kahjuks veel ei saanud, sest pole kappe, mille külge neid panna. 

Ühe plaatimise võtsime ise ka ette ja selleks oli tööruum. Kuna see läheb suuremas osas nagunii seadmeid täis ja keegi seal igapäevaselt väga viibima ei hakka, ei olnud ka oluline, et see mega ilusti saaks tehtud. Ega meil nüüd kohutavalt ka välja ei tulnud, aga mõnes kohas tuli ikka ebatasasusi sisse. Eriti cool on muidugi see, et tööruumi läks eriti uhke vuuk - night glow. Sädeleb ja puha. Puhtalt sellepärast, et see oli ainus vuuk, mida meil üle jäi. 

Ja viimaks siis hindadest. Plaadid on kallis lõbu ja ega mul eelarvet tehes aimu polnud palju need maksama lähevad... või kui kallis maitse mul on :)

Kasutasime kokku siis vannitoas ja vetsus nelja erinevat plaati. Kõik plaadid valisime välja Tartu Decorast ja jäime sealse valikuga väga rahule. 

Vannitoa seina läks suur marmor Pune Blanco Mate, põrandele puiduimitatsiooniga Picaso Tinder. Sama põrandaplaati kasutasime ka vetsus. Vannituppa tegime ka efektseina (vanni taha) mustast heksagonist (Marquaina Hex). Vetsupoti taha läks ka heksagon aga valge ja see on vist mu kõige lemmikum plaat majas üldse (Calcatta Hex). 

Kõik plaadid maksid kokku 1025€ ja sellele lisandus transport 134€. Kõige kallimad plaadid olid heksagonid, aga saime kõigi plaatide pealt veidi soodukat. 

Üks hullult kallis asi, millest ma siiani aru ei saa, miks ta nii kallis peab olema, on hüdro. Kõik hüdrod, segud ja vuugid maksid kokku 435,63€.

Plaatimisega seotud väljaminek oli ka renntrapp (300€), ehitajad väitsid, et põrandale on vaja panna ka mingi mega kallis liist, aga plaatija seda lõpuks ei kasutanudki (67€). Ma ei tea, mis selle liistuga nüüd pihta hakata, ma tahaks selle ehitajatele maha müüa, sest nemad selle osta käskisid. Plaatide äärtesse, nurkadesse ja akende ümbrusesse läksid ka plastmassliistud, aga need olid väga odavad - 5m liist maksis paar eurot ja kokku umbes 5€. Põrandal on meil ka avariitrapp, aga kuna see on nii keset põrandat, pidi see ka ikka ilus välja nägema ning trapikaas maksis 50€.

Dušši ostsime ka Decorast (see on vaieldamatult meie lemmik ehituspood) - 238,50€. Vannituppa läheb meil veel ka kraanikauss ja segisti, kuigi niipea neid kasutada ei saa, sest kapi laseme sinna ehitada, aga sellega me pole veel alustanudki. Kraanikausi ostsime nii vannituppa kui vetsu Tet-ko'st, mis on üle mõistuse äge sanitaartehnika pood Tartus. Täiesti kõrvalises kohas, aga teadjamad on seal juba kaua vannitoaoste sooritanud. Segistid ostime aga ikka Decorast. Vannitoa kraaniakauss maksis 200€, vetsu oma 100€. Vannitoa segisti maksis 88,98€ ja vetsu oma 53,21€. Ja viimaks väga tähtis vidin WC pott tuli meile ka Tet-kost, kuid poti raam sai seina sisse pandud juba siseseinte ehitamise ajal. Pott ise maksis 225€ ja raam koos nupuga oli soodushinnaga 135€.

Muuhulgas lasime ära plaatida ka koridori. Valisime sinna väga tavalise musta plaadi, mis kokku läks 72,89€. Tehnoruumi plaatisime ise, nagu juba öeldud ja sinna valisime väga kergesti paigaldatava plaadi Land Black 10x10, mis omakorda koosnes väikestest ruutudest, mida sai kergest lahti võtta ja ka ühe kaupa kasutada. Tööruum sai ka 66€-ga plaaditud. 

Plaatimistööde tööraha kujunes 2093,89€. Ma kahtlustan, et me saime kuidagi väga soodsa hinna, sest esialgu pidid ju ehitajad plaatima ja ma kujutan ette, et nende tööraha pole päris sama, mis professionaalsel plaatijal. Aga meie selle pärast muretsema ei pea, sest meil on sõlmitud leping selle summa peale ja rohkem meilt keegi midagi nõuda ei saa. 

Ma ei löö kogu seda summat veel kokku, sest kulutused pole sellega lõppenud - vaja on ehitada valamukapid ja kunagi tuleb vannituppa isegi vann. Esmatähtsad seadmed on aga paigas ehk pesta ja pissida saab. 
Kommentaarid