SISESEINAD ON PÜSTI

Nagu ka pealkiri ütleb, on meil nüüd kõik siseseinad püsti. Pikemat juttu siia ümber kirjutada on keeruline, sest jällegi - ehitajad tegid. Kui ma üritasin oma kogunenud videoklippe monteerima hakata nagu mul ikkagi igas etapis kombeks on olnud, avastasin õudusega, et see tuleb küll maailma kõige igavam video, sest tegemisprotsessist pole ühtegi klippi. Esiteks ei passinud ma kaameraga kõrval, enamuse ajast olin tööl või kuskil mujal ära... ja teiseks üks kord kui ma üritasin kaamera timelapsima panna, teatasid ehitajad, et üles ei tohi neid kuhugi panna. Mis mõttega ma üldse filmin siis? Ühesõnaga on mul ainult õhtuti filmitud klipid ehitajate päeva jooksul tehtud tööst. Muutused tulevad välja ja hiljem ikka hea vaadata, aga no ma ei tea - ise teha on ikka palju vahvam. Eks varsti tuleb õnneks see aeg ka tagasi.

Jaanipäeva paiku oli meil siin 35 kraaadi sooja ning torumees üritas hakata sel ajal trappi valama. Kaugele sellega ei jõutud, sest betoon kivistus enne panges ära kui jõuti ta sinna trapi ümber määrida. 

Siseseinad on küll juba nädal aega valmis olnud, aga arenguid rohkem toimunud pole, sest maaler ei saanud kohe tulla. Käis küll üle vaatamas ja nädala lõpuks peaks pahtel seina saama, aga kohe kui kõik seisma jääb midagi enam ei toimu, tuleb selline vastik masendus peale ja tunne, et aeg muudkui läheb ja läheb ja lõpuks on suvi läbi, aga maja ikka valmis ei ole (loodame, et seda ei juhtu).

Plaatimisega oleme ka hirmsa teekonna läbi teinud ja mina isiklikult olen isegi pisaraid valanud. Kui siseseinad valmima hakkasid ja oli aeg siis plaatimisega algust teha, avastasid ehitajad, et meie välja valitud plaate nemad üldse seina panna ei oskagi. Meil lähevad vannituppa suured 120x60 seinaplaadid ja need on umbes kolm nädalat juba iga päev meil maja ees seisnud. Aga ikka on ju tore, kui viimasel päeval avastatakse, et ei riski nii suuri plaate hakata seina panema. Kõige tipp oli muidugi see, et nad teatasid, et teine plaatija saab augusti alguses tulla. Augusti alguses on mul pahteldus ja värvimine tehtud, saaks juba sanitaartehnikat ühendada, aga ta ütleb mulle, et ei - siis saab alles hakata hüdrot tegema (sest hüdrot varem ka ära ei saa teha - teine plaatija tahab kõike korraga teha). 

Paar päeva möödus ja sai erinevaid variante läbi võetud ja ÕNNEKS nad ikka leidsid plaatija, kes saab varem alustada - kõigi ootuste kohaselt ka homme. Enne ma muidugi enam midagi ei usu, kui inimesed kohal ja minul plaadid seinas. 

Kõik on nüüd nii kaugel, et tuleb hakata sisustama ja disainima - aeg, mida kõige enam ehituse juures oodanud olen. Nagu mitte ükski asi ehituse juures ei ole see ka ootuspäraselt kulgenud. Esiteks pean ma natukene arvestama Frediga (sest maitsed meil kõige osas kahjuks ei kattu). Tema tahab näiteks heledalt kuldseid põrandaid, mina väga tumedat. Vannitoas ma juba pidin järgi andma ja põrandale läks Fredi tungival soovil puidutooni plaat, samal ajal kui mina oleks vist teinud põranda seinaga sama värvi. 

Kuna Fred töötab kodukontoris, siis tema jaoks on oluline ka kontorilaud- ja tool. Kontorilauda tahab ta reguleeritavat, aga OMFG need on kõik mega koledad. Näevad välja nagu koolipingid. Ma niigi peab selliseid päevast päeva töö juures vahtima ja nüüd mul tuleb koju ka selline. 

Ma saan nüüd aru, et mul oleks tegelikult pidanud disain olema paigas juba enne maja projekteerimist. Aga seda nad ütlevad, et esimene maja läheb ikka aia taha. Kui järgmist ehitama hakkaksime, oleksime juba targemad. Kuidagi tuleb nüüd aga selle olukorraga hakkama saada ja ohverdusi teha. Näiteks ei saa ma vetsu sahtlitega valamukappi, sest ruum on väike ja sellise planeeringuga, et siis ei pääse hästi potile ligi ega seal istuma. See on vist päris oluline?

Kõige hullem on vist see, kui kõik plaadid ja sanitaartehnika sees on ja siis ma kõigele otsa vaatan ja seda vihkan. Kohe uuesti remonti tegema hakata nagu ei taha. Ometi olen ma ju programmis kujundanud, tundide viisi Pinterestis istunud ja minu peas asjad nagu toimivad. Ja siis sa üritad leida õiget valamut või seda õiget plaati ja seda lihtsalt ei eksisteeri ja kogu su kontseptsioon laguneb koost. 


Kommentaarid