KÖÖK

Meil on kuidagi nii hästi läinud, et tarneraskused meil väga hullusti kimbutanud pole ja kuigi arvasin, et köögi tellimisega oleme küll hiljaks jäänud ja kes teab, kas suve jooksul üldse köögi kätte saamegi, sest köögil on niisami pikad tarneajad, mis siis veel praegusest ajast rääkida. 

Esimesel köögikonsultatsioonil käisin päris juuni alguses ja ainsas kohas, mis minu köögipäringutele üldse vastas - Köögimööbel24-s. Kuna seal sujus kõik väga kiiresti ja keegi teine mulle lõpuks ei vastanudki, jäigi see minu ainsaks pakkumiseks, mis sai kohe ka tellimuseks vormistatud. 

Tarneajaks lubati 6 nädalat, mis tundus kuidagi ulmeliselt kiiresti ja ega ma väga ei lootnud, et see päriselt ka nii kiiresti tuleb. Aga mis ma oskan öelda - 30. juunil said mõõdistused tehtud ja 12. augustil saabus meie köök. 

Eelnevalt lasime ära plaatida köögi põranda - sellel samal plaatijal, kes vannituba tegi, aga köögi plaatimist polnud meil pakkumises, seega selle maksime juurde. Plaatija ütles hinnaks 17€/ruutmeeter ja seega läks plaatimise töörahaks 170€. Plaadid tulid ikka Decorast ja jällegi marmori imitatsiooniga (Marbleplay Statuarietto SQ) ja maksid  kokku 304,87€

Ega see töö ka südamerabanduse äärel olemiseta ei möödunud, sest kui ühel päeval maja koristama hakkasime ja ehituspapi plaatide pealt ära võtsime, avastasime, et üks plaat on mõrane. See oli täpselt akna all, kus oli natuke madalam koht - tõenäoliselt polnud sealt plaatimissegu veel ära kuivanud ja keegi astus sinna peale (tõenäoliselt maaler), sest meie plaatide peal ei töllerdanud. 

Võtsime siis plaatijaga uuesti ühendust, et uurida, mida teha annab. Ta ei teinud üldse probleemi ja ütles, et tuleb teeb korda, pidi olema paar-kolm tundi tööd ja mingi 50€. Ja tuligi kohe järgmisel päeval ja tegigi korda ja ülejärgmisel veel vuukis ka ja kui raha siis pakkuma läksin, lõi käega ja ütles, et nagunii sõitis mööda ja nii väike asi ja raha ei võtnudki. Plaatija kohta jagub meil küll ainult kiidusõnu. Kahju, et ma ei oska teda kuidagi soovitada ja või promoda, sest tean ainult eesnime :D

Edit: plaatija võttis selle jutu peale ühendust ja saan nüüd reklaami teha: MRK Plaatimistööd.

Köök ise maksis 6302€ ja see sisaldas ka paigaldust, aga mitte seadmeid. Seadmed tellisime ise juurde Euronicsist ja pliit, ahi, mikrolaineahi, külmkapp, nõudepesumasin ja õhupuhastaja maksid kokku koos transpordiga 1400€. Me ei pidanud kõigi asjade täishinda maksma, sest läksime Tartusse kohale ja ütlesime, et meil on suur tellimus ja meile tehti nö projektimüügi pakkumine, kus saime ka iga seadme pealt soodukat. Eriti vahva oli Euronicsiga veel see ka, et saime asju hoida kuu aega nende laos. Meil polnud seadmeid esialgu majas kuskil hoida ja lasime kohale tuua vahetult enne köögi saabumist. 

Kui köök paigaldatud, tuli torumees, ühendas torud, valamu (Franke Sirius 154€) ja segisti (Decorast, 135€). Segistiga oli lugu selline, et tahtsime üleni musta ja sellist mida saab igatpidi painutada. Leidsime ainult ühe sobiva ja sellel oli tarneaeg kuu või kaks. Keegi ei teadnud, sest pidi Hiinast tulema. Tegime niisiis raske otsuse ja ostsime näidise ära, sest see tõesti oli mega lahe ja ei näinud väga trööstitu välja ka, saime paarkümmend eurot soodukat ka. 

Kui köögipaigaldaja hommikul kohale tuli, arvas, et võib-olla jõuab isegi ühe päevaga ära. See oli selline ära sõnumise lause, sest kaheksandal minutil hakkas juba probleeme kooruma. Veetoru jäi nõudepesumasina taha ning siis veel selline väike asi, et joonistel oli köök pikem kui päriselt sein on. Siis oli juba selge, et päevaga seda projekti ära ei tee. 

Järgmisel päeval (13 ja reede, muide) muidugi probleemid jätkusid, sest selgus, et kogu köögis pole elektrit. Pistikud on, aga voolu neis mitte. Elektrik tuli siis kohale ja muud lahendust polnud, kui pidi eelmisel päeval ära integreeritud külmkapi jälle välja lammutama. Mitte, et see probleemi lahendanud oleks. Kogu päev jauramist, aga korda ei saanudki. Esmaspäeval elektrik helistas, et ta pole kogu nädalavahetuse magada saanud ja videoid vaadanud meie juhtmetest. Tuleb nüüd kohale ja proovib ära lahendada. Noh, lahendus oli siis see, et kilbist oli juhe natuke väljas. 

Köögi tagaseina plaadid tulid ka loomulikult Decorast ja kokku maksid (2,7 ruutu) 94€. Kutsusime oma superplaatja kohale (tööraha 150€) ja nii see köök meil siis valmis saigi. 


plaatimissegu ei saanud päris täpselt panna ja see jääk tuli siis maha lihvida, pahteldada, kruntida ja värvidasiin on tegelikult alles kaks kihti krunti peal plaatide ümber. Üks kiht krunti läheb veel, siis lihvime ja alles siis läheb päris värv peale


Kommentaarid