PAHTEL JA VÄRV... JA VEEL HINDADEST

Seinad on nüüd  juba päris pikalt püsti olnud ja maja on täitsa maja moodi, aga kõik on minu ootuste vastaselt ikkagi liiiiiga aeglaselt edasi liikunud. Maalril on käsil kaks objekti korraga ja meie juures on selle teksti kirjutamise hetkel tööd reaalselt veel vaid üheks päevaks, aga seda päeva oleme juba nädala oodanud. Muudkui käib selline töödega tilgutamine. Päevake tehakse midagi ära ja siis neli päeva jälle vaikus. Maaler on meile muidu väga tore ja töö mõttes ka korralik sattunud ja ma kogu aeg ikka ütlen, et pole hullu, aga nüüd vaikselt hakkab nagu hullu ka juba. Kui värvimised lõpetatud, saaks juba elektrikud jälle tegutseda ja valgusteid paigaldada. Stressi ja ootamist on ühesõnaga palju. 

Muidu võiks seda aega ju praktiliselt ära kasutada ja tegeleda sisustuse otsimisega, aga ega selleks ka eriti motivatsiooni pole teades, et midagi ära osta nagunii ei saa, sest muidu ei jää raha elutähtsate süsteemide eest maksmisele - näiteks soojuspump või puistevill.

Igatahes alustati maalritöödega 8. juulil. Pandi teibid ja aluspahtel ning siis seisis kõik üle nädala, sest maaler ootas pahtlipritsi. Prits saadi 14. juulil ja siis toimus kohe silmaga märgatav edasiminek. Kõik seinad said pahtli alla ja oli tunne, et nüüd kohe saab valmis ka. Paar päeva läks selle pahteldamise peale ja siis veel paar päeva kuivamisele. 18. juunil oli maaler kell 6 hommikul kohal, et kõik ära lihvida ja järgmisel päeval krunt peale panna. Kui meie sel pühapäeval aga kell 10 kohale jõudsime, oli maaler juba ära läinud, sellepärast, et lihvimistald läks masinal katki. Aga sellegipoolest tuli ta järgmisel päeval, lihvis kõik ära ja paari päevaga sai isegi krunt seintele peale. See oli 20. juuli. 

27. juuli pole maalrit nädal aega jälle näha olnud. Kindel lubadus on järgmisel päeval lõpuni teha ja kõigile seintele toon peale saada. Toone valides veetsin Bauhofis värvikaartide sees vähemalt tunni, et valgete värvide seast see õige valge välja valida. 

Lubadus oli küll kõik ühe päevaga valmis saada, aga ta pidi ikkagi tõdema, et ei saa. Tuli veel järgmiselgi päeval ning siis juba ütles, et las pisivead praegu jäävad ja ta tuleb uuesti, kui meil ka põrand pandud on, sest nende tööde käigus võib seintesse veel täkkeid tulla. 

Koristamise ning põrandate ja pistikute panemise käigus tuli vigu välja päris palju, seega see pakkumine oli väga hea ning kõigile tulevastele ehitajatele oskan ka sama lahendust soovitada, et lasta maalril peale teiste tööde lõppu kõik veel ühe korra üle käia. 

Toonid valisime väga neutraalsed. Nii neutraalsed, et seina vaadates ei saagi aru, et pole päris valge. Kui aga laega võrrelda, siis ikka natukene on. Elutoa ja koridori tegime H497. Magamistoas ja kontoris kasutasime veidi julgemat tooni ühes seinas ja heledad seinad said F428 alla. Maaler arvas, et meie sinise valik on väga julge, aga royal navy blue on vist ainus värv, mis meile Frediga mõlemale meeldib. Ja nüüd, kus ta on seinas, meeldib veel rohkem, seega otsust kahetsema küll pole pidanud.

Maalritööde maksumus oli meil hinnapakkumises 8058,74€ ja see sisaldas nii tööd kui materjali. Kuna värvid ma ostsin lõpuks ikkagi ise, peame nüüd ehitajatega veidi arutama, kas teevad selle võrra soodukat, sest värvide eest kokku maksin ligi 200€.Kommentaarid