PÕRAND MAAS JA KOLISIME SISSE

Kohe kui maaler lõpetas (veel samal õhtul) kiskusime parketi välja, lükkasime oma roosamanna aluskate põrandale maha ja läks põranda panekuks. Betooni puhastamine oli tükk tegemist, sest pahtlitolmu oli toas rohkem kui midagi muud. Mõtlesime küll, et jookvalt alt pühime, aga see strateegia ei toiminud, sest kuidagi sattus kuskilt tolm õhku ja siis oli ta jälle põranda all. Niisiis tegime emaga majas suurpuhastuse. Alustasime akende pesust (need olid ka pahtlit ja värvi täis) ja viisime välja kõik ehituspapi (mis oli paksult pahtlit ja tolmu täis), pesime plaadid puhtaks ja tõmbasime uue puhta papi peale. Sama tegime ka maha saanud põrandaga, sest me ise tolmutame ja tassime õuest pidevalt liiva sisse, aga üritame jalanõud nüüd juba ära võtta. Ma muidugi käin kord päevas papi ka tolmuimejaga üle, sest kuskilt see liiv ikka tuppa tuleb.

Põranda panime täitsa ise. Parketi skoorisime paar nädalat tagasi Bauhofist ja kui ma ütlen skoorisime, siis saimegi väga hea hinnaga. See on vist kogu meie ehituse juures üks esimesi kordi, kui saame midagi nii suure soodukaga. Mina olen alati tahtnud tumedat põrandat. Fredile meeldisid heledamad variandid, aga kui ma nägin TÄPSELT sellist põrandat nii hea hinnaga, siis polnud enam väga vaidluse kohta. Tavahind oli meie parketi 11,89€/m2 ja meie ostsime 5,95€/m2 eest. 

Põranda panek kulges ka väga kiiresti, panime ainult õhtuti ja mitte ühelgi nädalavahetusel ja kuue õhtuga sai pandud. Kui juba magamistoa põrand maha sai ja kell 22 oli, tekkis selline tunne, et ei tahagi korterisse tagasi sõita. Kuna madratsid olid olemas, siis lükkasimegi need põrandale ja nüüd oleme juba nädal aega oma majas maganud. Fred käib korteris tööd tegemas, aga minul pole siit kuhugi vaja minna. 

Liistud on ka olemas ja ootavad seina panemist, siseuksed on tellitud (hetkel käime vetsus täitsa ilma ukseta ja lihtsalt valime momenti, kui kedagi läheduses pole. Uuel nädalal tuleb köök ning täiesti ootamatult hakkabki maja valmis saama. Kui kevadel inimesed minult küsisid, kas plaanite siis jõuluks sisse kolida, ehmusin ma juba natukene ära, et kas tõesti läheb nii kaua? Ma juba siis arvasin, et suvel peaks ju valmis saama... elektrik küsis veel sel nädalal, kas kolime jõuluks sisse... nagu ma saan majas elada siis ka kui mul mööblit. Köök ja soe vesi ning elu missugune!


Kommentaarid