RAHA SAI OTSA

Kui me Instagramis oma tegemisi ei jaga, siis tõenäoliselt on see seetõttu, et ei teegi midagi ja praegu on meie ehituses selline madalseis tekkinud küll. Maja on elamiskõlblik ning tegelemegi hetkel... elamisega. Nüüd oleks nagu see kõige ägedam osa käes - sisustamine ja disainimine, aga mida pole on raha. Eks seda hakkab vaikselt iga kuu kogunema, sest meie kulutused teenituga päris võrdsed pole, aga nagu ikka on mul asju kohe vaja. 

Suve alguses tegin kokkuvõtte kuludest, mis seni ehitusele kulunud on ning nüüd on aeg teine pool nendest kuludest teieni tuua. Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.

 • siseseinte materjalist eelmises postituses rääkisin, kuid töökulust mitte. See oligi tegelikult see kulu, mis meid täiesti eelarvest välja viis, sest pidime ilusti laenurahaga saama ka mööbli sisse ostetud - aga plaanisime ju kõik ise ehitada. Paraku vahetas Fred suvel tööd ja ei saanud seetõttu ka ühtegi päeva puhkust. Ehitus oleks saanud toimuda ainult õhtuti ja nädalavahetustel ning nii me siin siiamaani veel ehitaks. Suuremad kulutused:
                    - materjalid (kips, karkass, soojustus) - 3638€
                    - välisseinte ehitus (OSB, vill, karkass, kips) - töö - 3897€
                    - lae ehitus (töö) - 4146€
                    - siseseinte ehitus (töö) - 3982€
                    - maalritööd (materjalid + töö) - 7618€
 • majasiseste elektritööde peale olime arvestanud 6000€ ning üllataval kombel jäime isegi eelarvesse - maksime 5983€, millest 3675€ moodustas tööraha ning ülejäänu olid siis juhtmed, kilp, süvisvalgustid, pistikud ja lülitid. 
 • põrandatega läks meil väga hästi ja püsisime samuti eelarves - see oli nüüd mõeldes ulmeliselt väike - 1000€, aga saime parketi nii suure soodukaga, et parkett+aluskate läksid kokku 713€ 
 • siseuksed - 618€
 • Plaatimistööd - meie puhul tähendas see siis vannitoa, WC, koridori ja tehnoruumi plaatimist. Plaadid ise läksid kokku 1376,78€, tööraha 2093€ ja igasugused rennid, trapid, hüdroisolatsioonisegud, plaatimissegud, silikoonid jne veel juurde. Kõik kokku 4268€. Plaatimise tööraha 2093€.
 • Vannitoa ja vetsu mööbel ja sanitaartehnika - kapid vannituppa ja vetsu lähevad kokku 1100€, kõik segistid, kraanikausid, dušš ja WC pott 1023€. Torutööde tööraha oli 2938€
 • Köök - kõige suurem raharöövel, aga ka kõige ilusam, ägedam ja vajalikum ruum majas. Ainult köögimööbel ilma tehnikata 6302€, köögi põranda ja tagaseina plaadid kokku 451€,  plaatimistöö 320€. Segisti 129€ ja valamu 152€. Köögitehnika (külmkapp, mikrolaineahi, ahi, nõudepesumasin, õhupuhastaja + pesumasin vannituppa) 2298€.  Ehk siis meie köök maksis kokku 9658€. Tegelikult oli kööki planeeritud ka saar, aga nagu sellest summast juba ilmneb, siis pidime kuskil natukene kokku hoidma ja saar liitub meiega hiljem. 
 • Ukse- ja põrandaliistud - meie jaoks ainult värviparanduste ja puidupahtli raha, sest saime liistud tasuta. 
 • Puistevill - 2200€
 • Kasutusloaga hakkame sügisel tegelema ja elektriaudit, tuleohutuse audit ja kasutusluba lähevad veel kokku kuskil 200-300€
Mööblist saan veel eraldi postituse kirjutada, kuid nende kahe postituse peale kokku saab öelda, et ühe 114 ruutmeetrise (ehitusalune pind 139m2) tühja maja koos kõige esmavajalikuga läks meie näitel maksma 129 715€.

Mõned kommentaarid selle summa kohta:
 • ma arvan, et oleks läinud vähem, kui oleksime eelmisel aastal saanud lõpuni ehitada.
 • vaid 70k sellest summast tuli pangalt - ise olen päris uhke
 • kui ehitaksime uue maja, oleksime kindlasti palju targemad ja suudaksime vältida mõttetuid kulutusi. 
 • pigem oleme ikkagi rahul, et ehitajat kasutasime, sest ise me ehitaks siiamaani. Ning isetegemist jagub siis veel kõvasti niikuinii. 
 • kuigi ma keeldusin panka uskuma, et majaehitus maksab 1000€/m2, siis peab ikkagi tõdema, et neil oli õigus... kuigi 9000€ ikkagi odavam prognoosist :D :D
Noh, ja nii me siin siis elame - rõõmsalt jälle palgapäeva oodates, et saaks mööblit osta. Diivan ja voodi on tegelikult tellitud, kuid kohal veel pole. Kummut peaks näiteks täna jõudma - oh issand kui villand on riiete kastidest otsimisest.

elu oma majas on sellegipoolest ilus, seega money well spentKommentaarid