DIY AKNALAUAD

Meie aknalaudade projekt on nüüd juba nii pikk, et ma isegi ei mäleta, millisel suvekuul see alguse sai - võib-olla isegi juulis? Igatahes oli üks ilus suveõhtu, kui Fred ehitas väliseid aknaraame ja mina tulin selle peale, et peaks äkki sisse ka aknalauad ära tellima. Teadsin enam-vähem, mida tahan. Kuna põrand pidi tulema tume, pidi aknalaudade toon enam-vähem sama olema. Põrandat meil sel hetkel veel polnud ja otsustasime tellida siis lihtsalt liimpuidust aknalauad ja nad siis ise parajal ajal õiget tooni värvida. 

Hakkasin siis otsima ettevõtet, kes meile need aknalauad valmistaks. Kindlasti oli vaja "ninaga" aknalaudu, seega lihtsalt plaadist ei piisanud. Enamus liimpuidu ettevõtteid tegeleb suurte plaatidega ja nii saingi paljudelt vastuseks, et nad võivad mulle teha suure plaadi, millest ise parajad jupid välja lõikan. 

Lasva Liimpuit siiski pakkus ka väiksemaid plaate (enamus lihtsalt päringule ei vastanud). Saadeti kiiresti hinnapakkumine ja aknalaudade valmistamiseks paluti täpseid mõõtmeid. Meie jäime selle peale natukene jokutama, sest ei teadnud, kuidas rahadega välja tuleb ja aknalauad polnud justkui prioriteet tol hetkel.

Kui me aga nii kaugel olime, et majja sisse kolisime, hakkasime vaikselt jälle aknalaudade peale ka mõtlema. Tegime neile siis need joonised valmis, saatsime meili ka paar päeva hiljem saime veel täpsustavad küsimused ja nende poolt digitaalselt valmis tehtud joonised. 

Kinnitasime, et kõik sobib ja tahaks asja töösse anda. Selle meili saatsin septembri esimestel päevadel. Peale seda pole kuni tänase päevani saanud neilt mitte ühtegi meil vastu. Ise ma olen lisaks kahe kuu jooksul saatnud veel vähemalt viis meili. Lõpuks ma juba kirjutasin, et palun tehke meile lihtsalt need plaadid, me liimime ise aknalaudadeks kokku, aga sellele ka keegi vastanud pole. 

Väga kummaline igatahes. Ma nüüd ei tea, kas nad on kaks kuud mu aknalaudu valmistanud ja enne jõule kirjutavad, et said valmis, aga sorry, mul on nüüd juba aknalauad olemas. 

Nii ei jäänudki meil muud üle, kui läksime ehituspoodi, ostsime liimpuitplaadid ja hakkasime ise aknalaudu meisterdama. Selleks ajaks olime ka ära otsustanud värvi osas ja aknalauad on meil värvitud OSMO antiiktamm õlivahaga. Sobivad super hästi põrandaga ja üle-üldse saime päris odava ja ilusa lahenduse lõpuks.nii me elasime mitu kuudliimimiseks kasutasime seda puiduliimi Kommentaarid