SUVEPROJEKTID

Kuigi suvi tundub nüüd juba mägede taga olevat, mõtlesin siiski siia ka ühe suve projekte kokku võtva postituse kirjutada, sest kevadel ma ometi oma plaane siin jagasin, seega saab nüüd ka tagasi vaadata palju neist projektidest ka päriselt teoks sai. 

1. Sokkel oli selle kevade esimene projekt ja algust tegime juba siis, kui lumi veel maas oli. Et terrassi vundamenti külmunud maasse veel kaevata ei saanud, saigi esmalt sinine peno kena halli plaadiga kaetud. Terrassi alla plaati ei pannud ja võõpasime mingi ülejäänud hüdroisolatsiooniseguga üle. Pole tegelikult vist selleks ette nähtud, aga #taaskasutus.2. Terrassi saime aprillis tegema hakata ja kõige raskem osa oli ilmselt savi sisse aukude kaevamine, Fred laenas Cramost lausa kaheks nädalavahetuseks pinnasepuuri. Unistasin, et terrass jaanipäevaks valmis saaks ja nii läkski! Ma hetkel enam ei kujutagi ette, kuidas ilma terrassita elada saime - nii kole ja ebameeldiv oli. 
3. Terrassiehtituse vahepeal saabus Hansapostist tellitud plekist aiakuur. Esialgu ei olnud ma kindel, et meile ikka kõik pakid saadeti, sest kogu meie kuur oli surutud kahte õhukesse pappkasti. Aga püsti ta sai ning seegi oli asendamatu abiline, sest saime puhtaks oma tööruumi ja praeguse tühja toa. Fred ehitus sinna ka riiulid sisse ning asjad on vähemasti natukenegi organiseeritud. Värvid ja õlid tõime talveks tööruumi tagasi, aga sinnagi ehitas Fred nüüd riiulid, et põrandal oleks liikumisruumi. Kuna kuur on täiesti ilma soojustuseta, ei saa värve sinna talveks jätta. 

4. Külakiige ehitas isa mulle 20. sünnipäevaks, aga nüüd oli aeg see lammutada, sest see oli katki ja maastik on ehitusega muutunud ning kiik oli täielikus lohus. Kindlasti tuleb kunagi uus kiik! Fun fact on see, et Fred lammutas kiike covid-haigena :D

5. Duššiseina tellisime Klaasmerkist ja kuigi ma oleksin läbipaistvat tahtnud, oli see 99% Fredi projekt ja mina aitasin seda ainult püsti ajada (mis oli ebanormaalselt raske). Minu jaoks on aga suur võit see, et peale pesus käiku põrand ei uju. 


6. Magamistoa kapp. See oli mulle pinnuks silmas ostmisest saati. Praktilisuse koha pealt ideaalne - välimuselt suht õudne. Lahendust haudusin hea mitu kuud välja, aga lõpuks sain ikka selle ilmutuse ja umbes selline nagu vaimusilmas ta ka välja kukkus. 


7. Teine kohutav koht meie kodus oli teleka tagune sein, mida iga päev nägema pidime, aga sinna sai veel suve viimase projektina liistud lükatud ja nüüd kannatab ikka palju rohkem teleka ees aega veeta :D


8. Natukene ootamatu projektina sattusin sel suvel vanade tünnide restaureerimise lainele. Lihtsalt avastasin neid muudkui ja vuntsisin üles. Need tünnid käisid suvel isegi paari pulma kaunistamas. 


9. Väiksemate projektina sai korda tehtud lävepakk, peeglile raam ehitatud, kummutile nupud pandud (aga selle kummutiga ma vist veel lõpetanud pole) ja suve lõpus veel ka terrassimööbel hangitud.


Mõned asjad, mis ma tegelikult lootsin sel aastal ära teha, jäid siiski oma aega ootama nagu näiteks tänavakivi, millega uuel kevadel alustame ja võsa eemaldamine piirilt, et sinna saaks kunagi aia rajada. 

Lisaks käime hetkel iga nädal IKEAs ja loodame, et saame oma suure koridori kapi ära tellida, aga mõned väga olulised asjad on laost otsas (nagu näiteks raamid ja uksed). Kui mõned asjad on tagasi laos, siis teised asjad on jälle otsa saanud, seega ma ausalt öeldes ei teagi millal see kapp ükskord meieni jõuab. 

Köögisaare tellisime nüüd septembris ära ja peaks jõuludeks ehk kohal olema. 

Uueks aastaks jääb kindlasti ka varjualuse üles vuntsisime (põranda õlitamine ja lae kaunistamine. Sel aastal jõudsin ainult nii kaugele, et panin ümber katuse tulekesed. 

Ja noh, vanni, kardinate ja ahju peale ma isegi ei mõtle enam. Nüüd algab pikk ja pime seitsme kuu pikkune raha kogumise periood ja eks ma suudan selle ajaga kindlasti 2023. aasta plaanid peas välja mõelda ja ilmselt ka blogipostituse kokku kirjutada :D

Kommentaarid

 1. Anonüümne25/7/23 18:33

  Tere! Äge blogi! Väga hakkajad ja tublid! Kuidas olete rahul, et valisite puit-elementmaja? Olen lugenud, et puitmajade üheks suurimaks puuduseks peetakse müra läbilaskmist. Samuti on puitmajale iseloomulik nagisemine, kriuksumine jm kerged helid, eriti tuulise ja tormise ilma puhul. Kuidas Teie kogemus?
  Meil ka ehitus plaanis, oleme elementmaja poole kaldu, aga no ikka ümberringi teevad kõik pigem kivimaja, seega uurime siit ja sealt.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kuna me elame maal keset metsi, siis helisid väljaspoolt ei oska väga hinnata, sest neid ei ole :D nagisemist ja kriuksumist pole ka seni tähele pannud. Meie panime lisasoojustust seintesse juurde, see ka summutuab müra veits.

   Fred ütleb ka, et järgmise võiks kivimaja teha, kestab kauem, aga otseselt pole nagu puidule midagi ette heita.

   (Palun vabandust, et vastus nii kaua viibis :))

   Kustuta

Postita kommentaar